top of page

Acerca de

Balls

Nouns 1

Part 1 -Countable and uncountable

1) Countable nouns
`Books' and `sausage' are countable nouns. Countable nouns can be singular (a book) or plural (books).

 

Before singular countable nouns, we can use a/an, the, my, this, one, etc. We cannot use singular countable nouns alone:

 • There is an egg on my plate.

 • I can't find my laptop.

 

Before plural countable nouns, we can also use some, any, many, few, etc. Plural countable nouns can be used alone. We cannot use a/an.​

 • I brought some T-shirts from Ankara.

 • I don't have any problems with my coworkers, but I have a few issues with my boss.

 • He smokes 15 cigarettes a day.


2) Uncountable nouns
'Bread' is an uncountable noun. We cannot count uncountable nouns. For example, we cannot say 'ten breads'. We can use uncountable nouns alone or with the, some, any, much, a lot of, etc:

 • Do you like music?

 • Mert doesn't have much free time today. He has a lot of work to do in the office.

 

We cannot use a/an with uncountable nouns, but we can say a ... of:

 • a piece of advice

 • a glass of milk

 • a game of baseball

3) Some uncountable nouns can also be countable. The meaning also becomes countable:

 • Do you have any paper to write on?

 • The Times is a serious paper. (= a newspaper)

 • There was a lot of space on the bus.

 • I found a space to park my car. (= a parking place)

 • I don't like coffee. (= coffee in general)

 • I've had two coffees today. (= two cups of coffee)

Dialogue:

A: I have a lot of work to do. Yesterday, I worked until midnight.
B: You really need to find a new job. Here... I bought a paper for you.

Part 2 -Countable and uncountable

Before nouns we often use a/an or the:
 

 1. Ferdi has a cat and a dog. The cat is shy, but the dog is very friendly.

  When we mention something for the first time, we use the indefinite article "a/an". When we know which thing someone is talking about, the definite article "the" is used.

  In the second sentence, we know which particular cat and which particular dog the speaker is talking about - John's cat and John's dog.

  I had a sandwich and an orange for lunch. The sandwich was very tasty and the orange was fresh.

  I met an interesting woman yesterday. I think the woman was from Poland.
   

 2. We went to a nice restaurant last night. The food was good but the service wasn't.


  In the above example, the person says the food and the service because we know which particular `food' and `service' he/she is talking about - the food and the service in the restaurant.


  Can you close the door, please? (the door in this room)
  I'm going to the bank now. (my usual bank)
  I went to see the doctor yesterday. (my usual doctor)
   

 3. What is the capital of Turkey?

  We often use the when there is only one something:


  The fastest animal in the world.
  The end of this year.
  I use the Internet everyday.
  the sun / the earth / the sky / the universe etc.

  BUT: The sun is in space. (not `the space')
   

 4. I'm going to the cinema tonight.


  We use the before certain nouns like `cinema' when we are thinking about the use of a thing or place. In the above example, we are thinking about going to watch a film, not going to one particular cinema. Other examples:


  I went to the theatre yesterday.
  I often listen to the radio.
  I sometimes play games on the computer.
  He doesn't like talking on the telephone.


  BUT: I often watch television. (not `the television').
  `The television' means a particular television set: Can you turn off the television?


Dialogue

 • We are going to the cinema tonight to see an interesting movie.

 • Oh really? What is the name of the movie?

Duolingo'da 1 Sene Dil Eğitimi - Angie Woodmansee (Bölüm 1)
10:18

Duolingo'da 1 Sene Dil Eğitimi - Angie Woodmansee (Bölüm 1)

Merhabalar, bu hafta kanalımda bir misafirim var, yakın arkadaşım Angie Woodmansee Duolingo üzerindenTürkçe öğreniyor ve 1 yılın ardından Duolingo üzerine görüşlerini bizlere anlatıyor. Duolingo Dil Öğrenmeye Yarar Mı? adlı videomun ardından sizlere kullanıcı görüşlerini, Rosetta Stone, Busuu gibi diğer uygulamalara göre dil öğrenmeye faydalı olur olmayacağını gösterecek güzel sorular sordum, sorulardan çok daha güzel cevaplar aldım. Sizlerle de paylaşmak istedim. Dil eğitimi gerçekten zaman ve para yatırımı demek, sizler de Duolingo'da 1 sene geirmeden önce böyle bir kullanıcı görüşünü izleyebilir, İngilizce öğrenmek için yatırım yapmadan önce kullanıcı deneyiminden yararlanabilirsiniz. Daha fazla içeriğe ulaşmak ve bu kanalı büyütmeme yardımcı olmak için "katıl" linkine göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UC24pMERZDcQs8mio-qwiWvw/join Udemy Üzerinden İngilizce Eğitim Setlerim: ⭐ Sıfırdan İngilizce Öğrenin (Starter Level) ⭐ Sentence Killer: İngilizce Cümle Yazmayı Öğrenin (Elementary Level) ⭐ Paragraf Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Pre-intemediate Level) ⭐ Essay Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Intermediate Level) Tüm Online Eğitimlerime İndirimli Kaydolabilmek İçin: https://linktr.ee/kirlisefa veya https://hazirliksinifi.com/kayit (Linkler Aylık Olarak Güncellenir.) Erdoğan Erken hocamla birlikte hazırladığımız Udemy’de 1 numara olan “Online Bağlama Eğitimi” adlı dersimize kaydolmak içinse bu linki kullanabilirsiniz: https://onlinebaglamaegitimi.com Eşim Berçin ile birlikte hazırladığımız “A’dan Z’ye Interrail Rehberi” online eğitimimize göz atmak ve trenle Avrupa’yı gezmek üzerine daha fazla bilgi edinmek için: https://www.hazirliksinifi.com/interrail-rehberi Amerikalı arkadaşım Angie Woodmansee ile birlikte hazırladığımız “Killer Paragraphs” için: https://linktr.ee/kirlisefa (Eğitim dili İngilizcedir, Türkçe altyazı mevcuttur.) Çekim* ve Kayıt* Ekipmanlarım: ⭐ Sony A600 ⭐ Sony ECM-XYST1M Mic ⭐ Rode NT USB Mic *Çekimlerimi düzenlemek için Adobe Premiere, Adobe After Effects ve GarageBand kullanıyorum. Hadi gelin sosyalleşelim: ⭐TikTok: https://www.tiktok.com/@kirlisefa ⭐ Instagram: https://instagram.com/kirlisefa ⭐ Twitter: https://twitter.com/sfkirli ⭐ Facebook: https://www.facebook.com/kirlisefa/ ⭐ Hazırlık Sınıfı Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/hazirliksinifi/ ⭐ Pinterest: https://tr.pinterest.com/hazirliksinifi/ ⭐ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/kirlisefa/ ⭐ Spotify Podcast: https://open.spotify.com/show/320wo1YtB0cEC71DfcdLox İndirim Linkleri: ⭐ italki $10 indirimli kayıt linki: https://bit.ly/italkisefa ⭐ Preply %30 İndirimli Kayıt Linki: https://preply.com/en/?pref=MTQ1MjM2NA==&id=1679220642.307841 ⭐ Fiverr üyeliğinizle %20 indirim kazanmak için: http://www.fiverr.com/s2/12f5f68201 Her şey için: Https://hazirliksinifi.com Sevgiler...
Türklerin İngilizce'de en çok hata yaptıkları konu
14:50

Türklerin İngilizce'de en çok hata yaptıkları konu

Merhabalar, bu haftaki videomda Türk öğrencilerin İngilizce konuşurken veya İngilizce yazarken en fazla hata yaptıkları konulardan birine, a-an ve the konusuna deyindim. Sizlere bir dil bilgisi (grammar) konusu gibi gelebilir ancak özellikle İngilizce konuşmada fazladan ya da eksik kullanılması durumunda İngilizce iletişimi büyük ölçüde etkileyen bir konu. Bu yüzden videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim. Özellikle İngilizce yüksek lisans tezlerinde gereksiz yere kullanılan "the" çok fazla olduğu bilinen bir durum. Türkçemizde artikeller diye bir konu olmadığı için ya hiç kullanmıyoruz, ya da yersiz ve çok fazla kullanıyoruz. Daha iyi İngilizce konuşabilmek ve yazabilmek için, IELTS ve TOEFL gibi sınavlarda daha iyi puanlar alabilmek için dikkat etmemiz gereken konulardan bir tanesi. Herkese iyi seyirler... Daha fazla içeriğe ulaşmak ve bu kanalı büyütmeme yardımcı olmak için "katıl" linkine göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UC24pMERZDcQs8mio-qwiWvw/join Udemy Üzerinden İngilizce Eğitim Setlerim: ⭐ Sıfırdan İngilizce Öğrenin (Starter Level) ⭐ Sentence Killer: İngilizce Cümle Yazmayı Öğrenin (Elementary Level) ⭐ Paragraf Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Pre-intemediate Level) ⭐ Essay Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Intermediate Level) Tüm Online Eğitimlerime İndirimli Kaydolabilmek İçin: https://linktr.ee/kirlisefa veya https://hazirliksinifi.com/kayit (Linkler Aylık Olarak Güncellenir.) Erdoğan Erken hocamla birlikte hazırladığımız Udemy’de 1 numara olan “Online Bağlama Eğitimi” adlı dersimize kaydolmak içinse bu linki kullanabilirsiniz: https://onlinebaglamaegitimi.com Eşim Berçin ile birlikte hazırladığımız “A’dan Z’ye Interrail Rehberi” online eğitimimize göz atmak ve trenle Avrupa’yı gezmek üzerine daha fazla bilgi edinmek için: https://www.hazirliksinifi.com/interrail-rehberi Amerikalı arkadaşım Angie Woodmansee ile birlikte hazırladığımız “Killer Paragraphs” için: https://linktr.ee/kirlisefa (Eğitim dili İngilizcedir, Türkçe altyazı mevcuttur.) Çekim* ve Kayıt* Ekipmanlarım: ⭐ Sony A600 ⭐ Sony ECM-XYST1M Mic ⭐ Rode NT USB Mic *Çekimlerimi düzenlemek için Adobe Premiere, Adobe After Effects ve GarageBand kullanıyorum. Hadi gelin sosyalleşelim: ⭐TikTok: https://www.tiktok.com/@kirlisefa ⭐ Instagram: https://instagram.com/kirlisefa ⭐ Twitter: https://twitter.com/sfkirli ⭐ Facebook: https://www.facebook.com/kirlisefa/ ⭐ Hazırlık Sınıfı Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/hazirliksinifi/ ⭐ Pinterest: https://tr.pinterest.com/hazirliksinifi/ ⭐ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/kirlisefa/ ⭐ Spotify Podcast: https://open.spotify.com/show/320wo1YtB0cEC71DfcdLox İndirim Linkleri: ⭐ italki $10 indirimli kayıt linki: https://bit.ly/italkisefa ⭐ Preply %30 İndirimli Kayıt Linki: https://preply.com/en/?pref=MTQ1MjM2NA==&id=1679220642.307841 ⭐ Fiverr üyeliğinizle %20 indirim kazanmak için: http://www.fiverr.com/s2/12f5f68201 Her şey için: Https://hazirliksinifi.com Sevgiler...
Cambly mi? Open English mi?
18:14

Cambly mi? Open English mi?

İkisi de aynı kulvarda yarışan Cambly ve Open English, İngilizce eğitiminde influencer reklamlarıyla öne çıkan iki uygulama ancak herkesin aklında olan soru hangisi daha iyi? Hangisini kullanmak gerek? Dil öğrenmenin bu kadar maliyetli olduğu günlerde seçim yapmadan önce hangi dil öğrenme uygulamasına zaman ve para yatırmak gerektiğini iyi düşünmeli. Rosetta Stone, Duolingo, Busuu, Preply ve iTalki dışında zaten incelemelerini yaptığım Cambly ve Open English uygulamalarını bu sefer birbirleri ile kıyasladım. Herkese iyi seyirler... Daha fazla içeriğe ulaşmak ve bu kanalı büyütmeme yardımcı olmak için "katıl" linkine göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UC24pMERZDcQs8mio-qwiWvw/join Udemy Üzerinden İngilizce Eğitim Setlerim: ⭐ Sıfırdan İngilizce Öğrenin (Starter Level) ⭐ Sentence Killer: İngilizce Cümle Yazmayı Öğrenin (Elementary Level) ⭐ Paragraf Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Pre-intemediate Level) ⭐ Essay Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Intermediate Level) Tüm Online Eğitimlerime İndirimli Kaydolabilmek İçin: https://linktr.ee/kirlisefa veya https://hazirliksinifi.com/kayit (Linkler Aylık Olarak Güncellenir.) Erdoğan Erken hocamla birlikte hazırladığımız Udemy’de 1 numara olan “Online Bağlama Eğitimi” adlı dersimize kaydolmak içinse bu linki kullanabilirsiniz: https://onlinebaglamaegitimi.com Eşim Berçin ile birlikte hazırladığımız “A’dan Z’ye Interrail Rehberi” online eğitimimize göz atmak ve trenle Avrupa’yı gezmek üzerine daha fazla bilgi edinmek için: https://www.hazirliksinifi.com/interrail-rehberi Amerikalı arkadaşım Angie Woodmansee ile birlikte hazırladığımız “Killer Paragraphs” için: https://linktr.ee/kirlisefa (Eğitim dili İngilizcedir, Türkçe altyazı mevcuttur.) Çekim* ve Kayıt* Ekipmanlarım: ⭐ Sony A600 ⭐ Sony ECM-XYST1M Mic ⭐ Rode NT USB Mic *Çekimlerimi düzenlemek için Adobe Premiere, Adobe After Effects ve GarageBand kullanıyorum. Hadi gelin sosyalleşelim: ⭐TikTok: https://www.tiktok.com/@kirlisefa ⭐ Instagram: https://instagram.com/kirlisefa ⭐ Twitter: https://twitter.com/sfkirli ⭐ Facebook: https://www.facebook.com/kirlisefa/ ⭐ Hazırlık Sınıfı Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/hazirliksinifi/ ⭐ Pinterest: https://tr.pinterest.com/hazirliksinifi/ ⭐ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/kirlisefa/ ⭐ Spotify Podcast: https://open.spotify.com/show/320wo1YtB0cEC71DfcdLox İndirim Linkleri: ⭐ italki $10 indirimli kayıt linki: https://bit.ly/italkisefa ⭐ Preply %30 İndirimli Kayıt Linki: https://preply.com/en/?pref=MTQ1MjM2NA==&id=1679220642.307841 ⭐ Fiverr üyeliğinizle %20 indirim kazanmak için: http://www.fiverr.com/s2/12f5f68201 Her şey için: Https://hazirliksinifi.com Sevgiler...
Green Card'a Başvuranlar Bunu Bilmiyor
19:16

Green Card'a Başvuranlar Bunu Bilmiyor

Amerika Birleşik Devletleri'ne yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız? Bu haftaki videomda, özellikle DV Lottery 2025'e odaklanarak ABD için yeşil kart başvurularının nasıl yapılacağına ve göz kamaştıran ama çoğu başvuranıon bilmediği karanlık dünyasına giriyoruz. Başvuru sürecini aydınlatırken, uygunluk kriterlerini tartışırken bana katılın. Bu imrenilen özgürlükler ülkesinde yaşama ve çalışma fırsatı ancak işin bilinmeyen bir yönü daha var. İster hayalperest, ister maceracı olun, ister sadece yeni bir başlangıç ​​arıyor olun, bu kapsamlı video sizi Amerikan rüyanızı başlatmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm gerçekçi bilgilerle donatacaktır. Hayatınızı değiştirecek bu fırsatı kaçırmayın; hemen izleyin ve ABD'deki geleceğinize doğru ilk adımı atın!" 🇺🇸✨ #DV2025 #YeşilKartBaşvuruları #YeşilKartBaşvurusuNasılYapılır? Daha fazla içeriğe ulaşmak ve bu kanalı büyütmeme yardımcı olmak için "katıl" linkine göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UC24pMERZDcQs8mio-qwiWvw/join Udemy Üzerinden İngilizce Eğitim Setlerim: ⭐ Sıfırdan İngilizce Öğrenin (Starter Level) ⭐ Sentence Killer: İngilizce Cümle Yazmayı Öğrenin (Elementary Level) ⭐ Paragraf Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Pre-intemediate Level) ⭐ Essay Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Intermediate Level) Tüm Online Eğitimlerime İndirimli Kaydolabilmek İçin: https://linktr.ee/kirlisefa veya https://hazirliksinifi.com/kayit (Linkler Aylık Olarak Güncellenir.) Erdoğan Erken hocamla birlikte hazırladığımız Udemy’de 1 numara olan “Online Bağlama Eğitimi” adlı dersimize kaydolmak içinse bu linki kullanabilirsiniz: https://onlinebaglamaegitimi.com Eşim Berçin ile birlikte hazırladığımız “A’dan Z’ye Interrail Rehberi” online eğitimimize göz atmak ve trenle Avrupa’yı gezmek üzerine daha fazla bilgi edinmek için: https://www.hazirliksinifi.com/interrail-rehberi Amerikalı arkadaşım Angie Woodmansee ile birlikte hazırladığımız “Killer Paragraphs” için: https://linktr.ee/kirlisefa (Eğitim dili İngilizcedir, Türkçe altyazı mevcuttur.) Çekim* ve Kayıt* Ekipmanlarım: ⭐ Sony A600 ⭐ Sony ECM-XYST1M Mic ⭐ Rode NT USB Mic *Çekimlerimi düzenlemek için Adobe Premiere, Adobe After Effects ve GarageBand kullanıyorum. Hadi gelin sosyalleşelim: ⭐TikTok: https://www.tiktok.com/@kirlisefa ⭐ Instagram: https://instagram.com/kirlisefa ⭐ Twitter: https://twitter.com/sfkirli ⭐ Facebook: https://www.facebook.com/kirlisefa/ ⭐ Hazırlık Sınıfı Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/hazirliksinifi/ ⭐ Pinterest: https://tr.pinterest.com/hazirliksinifi/ ⭐ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/kirlisefa/ ⭐ Spotify Podcast: https://open.spotify.com/show/320wo1YtB0cEC71DfcdLox İndirim Linkleri: ⭐ italki $10 indirimli kayıt linki: https://bit.ly/italkisefa ⭐ Preply %30 İndirimli Kayıt Linki: https://preply.com/en/?pref=MTQ1MjM2NA==&id=1679220642.307841 ⭐ Fiverr üyeliğinizle %20 indirim kazanmak için: http://www.fiverr.com/s2/12f5f68201 Her şey için: Https://hazirliksinifi.com Sevgiler...
Dijital olarak İngilizce pratik yapın
20:36

Dijital olarak İngilizce pratik yapın

📅 İngilizce dil becerilerinizi güçlendirmeye hazır mısınız? 🚀 Bu videoda size Google Takviminizi günlük dil pratiği için güçlü bir araca nasıl dönüştüreceğinizi göstereceğim! 💬🌟 📚 Öncelikle, İş İngilizcesini etkili bir şekilde kullanırken günlük rutinlerinizi ve iş kontrol listelerinizi nasıl ekleyeceğinizi öğrenin. 💼✍️Profesyonel iletişim becerilerinizi zahmetsizce güçlendirin. 🧠 Sonra, akademik amaçlar için Google Takvim'in gücünden nasıl yararlanabileceğinizi keşfedin. 🎓📝 TOEFL ve IELTS sınavlarında başarılı olmak için gerekli olan akademik İngilizce kelimeleri pratik etmek için takvimi kullanma konusunda size rehberlik edeceğim. 📈 Dil yeterliliğinizi artırmak ve İngilizce yeterlilik sınavlarında başarılı olmak için oyunun kurallarını değiştiren bu ipuçlarını kaçırmayın! 🏆 #TOEFL #IELTS #LanguagePractice #GoogleCalendar #EnglishSkills #ExamPrep #AcademicEnglish #LanguageLearning fazla içeriğe ulaşmak ve bu kanalı büyütmeme yardımcı olmak için "katıl" linkine göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UC24pMERZDcQs8mio-qwiWvw/join Udemy Üzerinden İngilizce Eğitim Setlerim: ⭐ Sıfırdan İngilizce Öğrenin (Starter Level) ⭐ Sentence Killer: İngilizce Cümle Yazmayı Öğrenin (Elementary Level) ⭐ Paragraf Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Pre-intemediate Level) ⭐ Essay Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Intermediate Level) Tüm Online Eğitimlerime İndirimli Kaydolabilmek İçin: https://linktr.ee/kirlisefa veya https://hazirliksinifi.com/kayit (Linkler Aylık Olarak Güncellenir.) Erdoğan Erken hocamla birlikte hazırladığımız Udemy’de 1 numara olan “Online Bağlama Eğitimi” adlı dersimize kaydolmak içinse bu linki kullanabilirsiniz: https://onlinebaglamaegitimi.com Eşim Berçin ile birlikte hazırladığımız “A’dan Z’ye Interrail Rehberi” online eğitimimize göz atmak ve trenle Avrupa’yı gezmek üzerine daha fazla bilgi edinmek için: https://www.hazirliksinifi.com/interrail-rehberi Amerikalı arkadaşım Angie Woodmansee ile birlikte hazırladığımız “Killer Paragraphs” için: https://linktr.ee/kirlisefa (Eğitim dili İngilizcedir, Türkçe altyazı mevcuttur.) Çekim* ve Kayıt* Ekipmanlarım: ⭐ Sony A600 ⭐ Sony ECM-XYST1M Mic ⭐ Rode NT USB Mic *Çekimlerimi düzenlemek için Adobe Premiere, Adobe After Effects ve GarageBand kullanıyorum. Hadi gelin sosyalleşelim: ⭐TikTok: https://www.tiktok.com/@kirlisefa ⭐ Instagram: https://instagram.com/kirlisefa ⭐ Twitter: https://twitter.com/sfkirli ⭐ Facebook: https://www.facebook.com/kirlisefa/ ⭐ Hazırlık Sınıfı Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/hazirliksinifi/ ⭐ Pinterest: https://tr.pinterest.com/hazirliksinifi/ ⭐ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/kirlisefa/ ⭐ Spotify Podcast: https://open.spotify.com/show/320wo1YtB0cEC71DfcdLox İndirim Linkleri: ⭐ italki $10 indirimli kayıt linki: https://bit.ly/italkisefa ⭐ Preply %30 İndirimli Kayıt Linki: https://preply.com/en/?pref=MTQ1MjM2NA==&id=1679220642.307841 ⭐ Fiverr üyeliğinizle %20 indirim kazanmak için: http://www.fiverr.com/s2/12f5f68201 Her şey için: Https://hazirliksinifi.com Sevgiler...
İngilizce Konuşma Sınavları: Fotoğraf Tasviri #3
18:05

İngilizce Konuşma Sınavları: Fotoğraf Tasviri #3

Merhabalar, bu haftaki videom daha önceki İngilizce konuşma pratiklerimizin üçüncüsü. İngilizce mülakatlarda, IELTS veya TOEFL gibi sınavlarda, okullardaki İngilizce quiz'lerde veya İngilizce kurslarda daha iyi puanlar almanız için güzel püf noktaları paylaştığım bu üçlemede, İngilizce Türkçe çeviri yapmaya gerek kalmadan İngilizce konuşarak fotoğraf tasvir etmek üzerinde duruyorum. Özellikle konuşma sınavlarında bu tarz tasvirler sizden istenebiliyor. "Nasıl İngilizce konuşulur?" üzerine daha fazla içerik üretmeye devam edeceğim. Şimdilik herkese iyi seyirler... İngilizce konuşma becerisi üzerine diğer videolarım: ▶︎ İlk bölümü henüz izlemediyseniz - İngilizce Konuşma Sınavları: Fotoğraf Tasviri #1: https://youtu.be/j7BcfMnfdcs ▶︎ İngilizce Konuşma Sınavları: Fotoğraf Tasviri #2: https://youtu.be/trCkVZ41Lak ▶︎ İngilizce Konuşma Sınavları: Fotoğraf Tasviri #3: https://youtu.be/ncezlf7fzcQ ▶︎ Yapay Zeka İle İngilizce Konuşma Pratiği: https://youtu.be/_NQF6NHIKsM ▶︎ İngilizce konuşma sınavlarında hayat kurtaracak 3 püf noktası: https://youtu.be/G1E8h6X16ZI ▶︎ İngilizce'de İleri Seviye Cümle Kurmak: https://youtu.be/u9FAslBWJyU ▶︎ İngilizce Nasıl Hızlı Konuşulur?: https://youtu.be/h4YEy-5x9_I ▶︎ İngilizce'de aynı yazılan ama farklı telaffuz edilen kelimeler: https://youtu.be/S21NCbr6Xd0 ▶︎ İngilizce telaffuz hataları bölüm 1: https://youtu.be/4_mGBaYIdd0 ▶︎ İngilizce telaffuz hataları bölüm 2: https://youtu.be/Uz-tJVzGAzs ▶︎ İngilizce'de /ŋ/ sesi nasıl telaffuz edilir?: https://youtu.be/q6UFNuQs3X8Daha fazla içeriğe ulaşmak ve bu kanalı büyütmeme yardımcı olmak için "katıl" linkine göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UC24pMERZDcQs8mio-qwiWvw/join Udemy Üzerinden İngilizce Eğitim Setlerim: ⭐ Sıfırdan İngilizce Öğrenin (Starter Level) ⭐ Sentence Killer: İngilizce Cümle Yazmayı Öğrenin (Elementary Level) ⭐ Paragraf Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Pre-intemediate Level) ⭐ Essay Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Intermediate Level) Tüm Online Eğitimlerime İndirimli Kaydolabilmek İçin: https://linktr.ee/kirlisefa veya https://hazirliksinifi.com/kayit (Linkler Aylık Olarak Güncellenir.) Erdoğan Erken hocamla birlikte hazırladığımız Udemy’de 1 numara olan “Online Bağlama Eğitimi” adlı dersimize kaydolmak içinse bu linki kullanabilirsiniz: https://onlinebaglamaegitimi.com Eşim Berçin ile birlikte hazırladığımız “A’dan Z’ye Interrail Rehberi” online eğitimimize göz atmak ve trenle Avrupa’yı gezmek üzerine daha fazla bilgi edinmek için: https://www.hazirliksinifi.com/interrail-rehberi Amerikalı arkadaşım Angie Woodmansee ile birlikte hazırladığımız “Killer Paragraphs” için: https://linktr.ee/kirlisefa (Eğitim dili İngilizcedir, Türkçe altyazı mevcuttur.) Çekim* ve Kayıt* Ekipmanlarım: ⭐ Sony A600 ⭐ Sony ECM-XYST1M Mic ⭐ Rode NT USB Mic *Çekimlerimi düzenlemek için Adobe Premiere, Adobe After Effects ve GarageBand kullanıyorum. Hadi gelin sosyalleşelim: ⭐TikTok: https://www.tiktok.com/@kirlisefa ⭐ Instagram: https://instagram.com/kirlisefa ⭐ Twitter: https://twitter.com/sfkirli ⭐ Facebook: https://www.facebook.com/kirlisefa/ ⭐ Hazırlık Sınıfı Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/hazirliksinifi/ ⭐ Pinterest: https://tr.pinterest.com/hazirliksinifi/ ⭐ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/kirlisefa/ ⭐ Spotify Podcast: https://open.spotify.com/show/320wo1YtB0cEC71DfcdLox İndirim Linkleri: ⭐ italki $10 indirimli kayıt linki: https://bit.ly/italkisefa ⭐ Preply %30 İndirimli Kayıt Linki: https://preply.com/en/?pref=MTQ1MjM2NA==&id=1679220642.307841 ⭐ Fiverr üyeliğinizle %20 indirim kazanmak için: http://www.fiverr.com/s2/12f5f68201 Her şey için: Https://hazirliksinifi.com Sevgiler...
İngilizce'de Taşıtların Telaffuzu - Bölüm 3
00:30

İngilizce'de Taşıtların Telaffuzu - Bölüm 3

Bu Shorts videomda, İngilizce'de araçların kullanımlarını görüyoruz. İngilizcenizi geliştirmek için kelime ezberlemeye çalışmayın. Onun yerine yabancı kelimeleri sadece Türkçe çevirileriyle değil görsellerle, cümle içinde kullanımlarıyla ve telaffuzlarıyla da eşleştirmeniz sizlere hız kazandıraacaktır. İyi seyirler... İngilizce'deki taşıtları nasıl telaffuz ederiz? Bölüm 1: https://youtube.com/shorts/bckKcJiU4Gk İngilizce'deki taşıtları nasıl telaffuz ederiz? Bölüm 2: https://youtube.com/shorts/0CPjsgXfoko Daha fazla içeriğe ulaşmak ve bu kanalı büyütmeme yardımcı olmak için "katıl" linkine göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UC24pMERZDcQs8mio-qwiWvw/join Udemy Üzerinden İngilizce Eğitim Setlerim: ⭐ Sıfırdan İngilizce Öğrenin (Starter Level) ⭐ Sentence Killer: İngilizce Cümle Yazmayı Öğrenin (Elementary Level) ⭐ Paragraf Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Pre-intemediate Level) ⭐ Essay Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Intermediate Level) Tüm Online Eğitimlerime İndirimli Kaydolabilmek İçin: https://linktr.ee/kirlisefa veya https://hazirliksinifi.com/kayit (Linkler Aylık Olarak Güncellenir.) Erdoğan Erken hocamla birlikte hazırladığımız Udemy’de 1 numara olan “Online Bağlama Eğitimi” adlı dersimize kaydolmak içinse bu linki kullanabilirsiniz: https://onlinebaglamaegitimi.com Eşim Berçin ile birlikte hazırladığımız “A’dan Z’ye Interrail Rehberi” online eğitimimize göz atmak ve trenle Avrupa’yı gezmek üzerine daha fazla bilgi edinmek için: https://www.hazirliksinifi.com/interrail-rehberi Amerikalı arkadaşım Angie Woodmansee ile birlikte hazırladığımız “Killer Paragraphs” için: https://linktr.ee/kirlisefa (Eğitim dili İngilizcedir, Türkçe altyazı mevcuttur.) Çekim* ve Kayıt* Ekipmanlarım: ⭐ Sony A600 ⭐ Sony ECM-XYST1M Mic ⭐ Rode NT USB Mic *Çekimlerimi düzenlemek için Adobe Premiere, Adobe After Effects ve GarageBand kullanıyorum. Hadi gelin sosyalleşelim: ⭐TikTok: https://www.tiktok.com/@kirlisefa ⭐ Instagram: https://instagram.com/kirlisefa ⭐ Twitter: https://twitter.com/sfkirli ⭐ Facebook: https://www.facebook.com/kirlisefa/ ⭐ Hazırlık Sınıfı Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/hazirliksinifi/ ⭐ Pinterest: https://tr.pinterest.com/hazirliksinifi/ ⭐ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/kirlisefa/ ⭐ Spotify Podcast: https://open.spotify.com/show/320wo1YtB0cEC71DfcdLox İndirim Linkleri: ⭐ italki $10 indirimli kayıt linki: https://bit.ly/italkisefa ⭐ Preply %30 İndirimli Kayıt Linki: https://preply.com/en/?pref=MTQ1MjM2NA==&id=1679220642.307841 ⭐ Fiverr üyeliğinizle %20 indirim kazanmak için: http://www.fiverr.com/s2/12f5f68201 Her şey için: Https://hazirliksinifi.com Sevgiler...
İngilizce'de Taşıtların Telaffuzu - Bölüm 2
00:30

İngilizce'de Taşıtların Telaffuzu - Bölüm 2

Bu Shorts videomda, İngilizce'de araçların kullanımlarını görüyoruz. İngilizcenizi geliştirmek için kelime ezberlemeye çalışmayın. Onun yerine yabancı kelimeleri sadece Türkçe çevirileriyle değil görsellerle, cümle içinde kullanımlarıyla ve telaffuzlarıyla da eşleştirmeniz sizlere hız kazandıraacaktır. İyi seyirler... İngilizce'deki taşıtları nasıl telaffuz ederiz? Bölüm 1: https://youtube.com/shorts/bckKcJiU4Gk İngilizce'deki taşıtları nasıl telaffuz ederiz? Bölüm 3: https://youtube.com/shorts/V0wPwN8ghA0 Daha fazla içeriğe ulaşmak ve bu kanalı büyütmeme yardımcı olmak için "katıl" linkine göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UC24pMERZDcQs8mio-qwiWvw/join Udemy Üzerinden İngilizce Eğitim Setlerim: ⭐ Sıfırdan İngilizce Öğrenin (Starter Level) ⭐ Sentence Killer: İngilizce Cümle Yazmayı Öğrenin (Elementary Level) ⭐ Paragraf Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Pre-intemediate Level) ⭐ Essay Killer: İngilizce Paragraf Yazmayı Öğrenin (Intermediate Level) Tüm Online Eğitimlerime İndirimli Kaydolabilmek İçin: https://linktr.ee/kirlisefa veya https://hazirliksinifi.com/kayit (Linkler Aylık Olarak Güncellenir.) Erdoğan Erken hocamla birlikte hazırladığımız Udemy’de 1 numara olan “Online Bağlama Eğitimi” adlı dersimize kaydolmak içinse bu linki kullanabilirsiniz: https://onlinebaglamaegitimi.com Eşim Berçin ile birlikte hazırladığımız “A’dan Z’ye Interrail Rehberi” online eğitimimize göz atmak ve trenle Avrupa’yı gezmek üzerine daha fazla bilgi edinmek için: https://www.hazirliksinifi.com/interrail-rehberi Amerikalı arkadaşım Angie Woodmansee ile birlikte hazırladığımız “Killer Paragraphs” için: https://linktr.ee/kirlisefa (Eğitim dili İngilizcedir, Türkçe altyazı mevcuttur.) Çekim* ve Kayıt* Ekipmanlarım: ⭐ Sony A600 ⭐ Sony ECM-XYST1M Mic ⭐ Rode NT USB Mic *Çekimlerimi düzenlemek için Adobe Premiere, Adobe After Effects ve GarageBand kullanıyorum. Hadi gelin sosyalleşelim: ⭐TikTok: https://www.tiktok.com/@kirlisefa ⭐ Instagram: https://instagram.com/kirlisefa ⭐ Twitter: https://twitter.com/sfkirli ⭐ Facebook: https://www.facebook.com/kirlisefa/ ⭐ Hazırlık Sınıfı Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/hazirliksinifi/ ⭐ Pinterest: https://tr.pinterest.com/hazirliksinifi/ ⭐ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/kirlisefa/ ⭐ Spotify Podcast: https://open.spotify.com/show/320wo1YtB0cEC71DfcdLox İndirim Linkleri: ⭐ italki $10 indirimli kayıt linki: https://bit.ly/italkisefa ⭐ Preply %30 İndirimli Kayıt Linki: https://preply.com/en/?pref=MTQ1MjM2NA==&id=1679220642.307841 ⭐ Fiverr üyeliğinizle %20 indirim kazanmak için: http://www.fiverr.com/s2/12f5f68201 Her şey için: Https://hazirliksinifi.com Sevgiler...
bottom of page